Samas on need ka kindlad moodused, millega pakkuda püsimatule rüblikule tegevust vähemalt pooleks tunniks. Võtke teadmiseks.

✅ Leia ja näita
Mäng, mis on järele proovitud rohkem kui ühe põngerjate põlvkonna poolt. Põhimõte on lihtne: vaatame pilti ja otsime sellel vajalikke elemente. Paljude detailidega erksavärvilised illustratsioonid köidavad lapse tähelepanu, treenivad mälu, tähelepanuvõimet, loogikat ja visadust.

✅ Leia erinevused
Paljudele lapsepõlvest tuttav mäng: võrdleme kahte pilti ja otsime erinevusi nende vahel. Praktika näitab, et mitte iga täiskasvanu ei suuda seda lastele mõeldud ülesannet kohe lahendada! Erinevuste otsimise ülesanded nõuavad kannatlikkust ja treenivad hästi tähelepanuvõimet.

✅ Leia sarnasused
Ülesanded võivad olla erineva formaadiga: tuleb leida vajalikud pildiosad, jagada esemed rühmadesse või otsida ühesuguseid. Sellised harjutused õpetavad looma loogilisi sidemeid ja arendavad tähelepanelikkust detailide suhtes.

✅ Värvimisraamatud
Kas tavalised kontuuridega, osaliselt värvilised või koos ülesannetega värvimisraamatud – kõik sõltub teie lapse eelistustest ja vanusest. Värvimisraamatud mitte ainult ei treeni tähelepanuvõimet, vaid ka õpetavad loovalt mõtlema, kujundavad kunstimaitset ja arendavad motoorikat.

✅ Labürindid
Labürindid tagavad teile kindlasti ühe või paar tundi vaikust seni, kuni laps on keskendunud marsruutide otsimisele. Samal ajal on see tõhus harjutus tähelepanelikkuse, loogika, ruumilise mõtlemise ja peenmotoorika arendamiseks.

Need ja teised ülesanded leiate meie tegevusraamatutest nagu „Põnevad ülesanded nutikatele lastele”, „Lahedad mõistatused nutikatele lastele” — väga hea kujundusega huvitavad ülesanded tähelepanelikkuse, loogika ja mõtlemise arendamiseks.