Lapsele kingitust otsides mõeldakse eelkõige mänguasjapoodidele, kust võib leida tuhandeid värvilisi ja silmapaistvaid lelusid, mida ihkab endale kindlasti iga laps. Aga kinkides raamatu, kingite lapsele elus enamat kui lihtsalt raamatu. Tõime välja põhjused, miks võiks kingikotti pista ka lisaks mängulelule ka paar toredat raamat.

    1. Mänguasjad on tihtilugu kui kiirmood, mis asenduvad aasta aastalt järjest uuemate multikakangelaste piltidega. Raamat on kingitus kogu eluks ning ei kaota ajas oma veetlust. Ka täiskasvanuna naastakse tihti oma lemmikute juurde ja loetakse neid ka oma lastele. Eelkõige ilukirjanduslikke teoseid, mille mõte ajas ei vanane, nagu näiteks muinasjutud. Nii saavad „Tuhkatriinu“ seiklustele kaasa elada nii vanaema-vanaisa, ema-isa kui ka lapsed.
    2. Raamat annab suuna elukestva lugemisarmastuse teekonnale. Armastusega kingitud raamat saadab sõnumi, et raamat on midagi erilist, midagi, mida tuleks väärtustada. Eriti kui jõuluvana või kinkija kirjutab sisse pühendusega salasoovi. Sel viisil muutub raamat lapse silmis kohustuse asemel naudinguks ja põnevaks tegevuseks.
    3. Raamatud on abiks vaimsele tervisele ja aitavad lastel lõõgastuda. Sussexi ülikooli uuring tõestas, et lugemine vähendab laste stressi kuni 68%.
    4. Raamatud suurendavad empaatiavõimet ja intelligentsust. Lugemise kaudu õpivad lapsed tundma inimesi, kohti ja sündmusi väljaspool oma senist maailma. Nad puutuvad kokku eluviiside, ideede ja uskumustega, mis võivad erineda ümbritsevast ja aitab mõtiskleda selle üle, mis on õige ja mis vale. Lisaks näitavad arvukad uuringud, et noorest east lugevatel lastel areneb hilisemas elus kõrgem intelligentsus ning nende teadmised maailmast suurenevad.