Lapsele raamatu valmimisel juhinduvad lapsevanemad mitmest parameetrist nagu: lapse vanus, teema, teabe esitamise vorm. Lapse kasvades „kasvab” ka raamat, mida ta loeb. Koolieelsel perioodil võib esile tõsta 4 sammu.
???? Esimene samm. Raamatus hõivavad üksikud esemed suurema osa leheküljest, teksti peaaegu ei ole või kasutatakse teksti ainult pildi all. Võimalikud on nii illustratsioonid kui ka fotod. Suurepärane variant – raamatusari Pildid beebidele.
???? Teine samm. Suurte detailidega erksavärvilised pildid, väga vähe teksti ning laused on väga lihtsad. Ideaalne formaat — pappraamatud, näiteks sellised nagu Tõmba ja mängi! ja Tee leidmine.
???? Kolmas samm. Teksti on rohkem, kuid peamine roll on ikkagi illustratsioonidel. Need peavad olema piisavalt detailsed, et laps saaks raamatut piltide järgi „lugeda”. Nagu näiteks raamatutes Kolm Väikest Superpõrsast, Miks sa ei õitse? ja Jack ja oavars.
???? Neljas samm. Lugu peab olema pikk, rohke teksti ja erksavärviliste illustratsioonidega, mida on samuti piisavalt palju. Just sellised nagu Siil Siim ja Möpp, Nii armas oled mulle ainult sina.