Tere tulemast alushariduse lummavasse maailma, kus uudishimu kombineeritakse loovusega ja väikesed taibud suunatakse avastusretkele. Meie lasteraamatute kirjastuses usutakse homse päeva matemaatikute kasvatamise võimalikkusesse. Me käsitleme selles blogipostituses koolieelikutele mõeldud matemaatika põhitõdesid, kasutades lihtsaid, kuid haaravaid mooduseid, kuidas tutvustada fundamentaalseid kontseptsioone, mis panevad aluse matemaatika mõistmisele kogu eluks.

Seikluste loendamine:
Alustage loendamise maagiast! Kasutage koolieelikutele arvude mõiste tutvustamiseks igapäevaseid esemeid, nagu näiteks mänguasju, puuvilju või isegi sõrmi ja varbaid. Loendamine aitab neil mõista kogust ja järjestust. Tehke see interaktiivseks, loendades üheskoos mängimise või lugude jutustamise ajal.

Kujundid ja värvid:
Muutke õppimine värvikaks ja mänguliseks, kaasates selleks kujundeid ja värve. Kasutage erksavärvilisi illustratsioone ja näiteid elust, et rääkida neile ringidest, ruutudest, kolmnurkadest ja paljust muust. Julgustage praktilisi tegevusi, nagu näiteks kollaažidest kujundite loomine või ümbritsevate kujundite kindlaksmääramine.

Suurus loeb:
Uurige suuruste ja mõõtude maailma, kasutades selleks tegevusi, mis hõlmavad objektide võrdlemist ja järjestamist suuruse järgi. Olgu selleks mänguasjade sorteerimine väikseimast suurimani või klotside järjestamine kõrguse järgi, need tegevused aitavad mõista suuruse suhtelisust ja arendavad ruumitaju.

Mustrid ja järjestused:
Äratage loovus lihtsate mustrite ja järjestuste tutvustamisega. Kasutage mustrite loomiseks ja tuvastamiseks värvilisi helmeid, kleebiseid või isegi kehaliigutusi. See mitte ainult ei paranda nende matemaatilisi oskusi, vaid parandab ka nende kognitiivset arengut ja probleemide lahendamise võimeid.

Matemaatika igapäevaelus:
Tooge matemaatika oma igapäevaellu. Loendage söömise ajal suupisteid, kommenteerige jalutuskäigu ajal nähtud kujundeid või tehke köögis lihtsaid mõõtmisi. Matemaatika lülitamine oma igapäevaellu aitab lastel mõista selle praktilist kasutamist.

Numbrite äratundmine:
Esitage numbreid lõbusal ja kaasahaaraval viisil. Kasutage numbreid sisaldavaid mänge, mõistatusi ja lugusid. See aitab koolieelikutel seostada sümboleid kogusega ja loob aluse edasisteks matemaatilisteks uuringuteks.

Mängud:
Muutke õppimine matemaatikamängudega abil haaravaks mänguks. On olemas rohkelt võimalusi, mis teevad õppimise meeldivaks ja tõhusaks, olgu nendeks siis matemaatika põhioskusi kinnistavad lihtsad lauamängud või interaktiivsed rakendused.

Võttes omaks need koolieelikutele mõeldud matemaatika põhikontseptsioonid, avame ukse imede ja avastuste maailma. Me püüame meie lasteraamatute kirjastuses tekitada lastes armastust õppimise vastu ja panna aluse nende tulevastele edusammudele matemaatikas. Püüame interaktiivsete raamatute, haaravate tegevuste ja uurimisvaimu abil muuta tee matemaatika alushariduse omandamisel nauditavaks ja rikastavaks väikestele taibudele, keda me kalliks peame. Sest iga laps on ju tulevane matemaatik!

 

Soovituslikud raamatud väikestele matemaatikutele

Need meie kirjastuses trükitud soovituslikud raamatud on loodud selleks, et köita noorte meeli ja muuta matemaatika õppimine rõõmustavaks tegevuseks. Igas raamatus on ühendatud haaravad lood ja interaktiivsed tegevused, mis kinnistavad matemaatika põhimõisteid, tagades, et avastusretk matemaatikamaailma on samaaegselt nii hariv kui ka lõbus. Meeldivat lugemist ja õpetamist!

Punktist punktini. 1 kuni 10

Väikesed sammud. Kleepsuraamat. Loendamine

Joonista kujundeid

1,2,3, kes puu otsas on?

Kirjatehnika vihikud

Tähekese kool