Lugemine on tegevus, millel on palju positiivseid mõjusid – arendab mõtlemis- ja keskendumisvõimet, vähendab stressi, rahustab ning parandab und. Seetõttu on muinasjuttude ja muu ilukirjanduse lugemine lapsele või koos lapsega enne magaminekut hea tegevus, mida harjumuseks muuta. Lisaks õpetlikule osale on raamatud ka põnev meelelahutus ja kasulik viis, kuidas nutiseadmes vähem aega veeta.

Muuda lapse magamaminek muinasjutuliseks ja maagiliseks lugedes talle…

… müstilisi võluraamatuid

Väike haldjaprintsess Lilia või Võlur Oz viivad sinu lapse maagilisse haljdametsa ja võlumaale. Selliste raamatute lugemine arendab ettekujutlusvõimet ja loovust. Kuigi tegu on väljamõeldud lugudega, räägivad need tõelisest sõprusest ning abivalmidusest.

… klassikalisi muinasjutte

“Tuhkatriinu”, “Inetu pardipoeg”, “Punamütsike” ja “Lumivalgeke”  on muinasjutud, mis on südamelähedased olnud meile läbi aegade. Neid lugusid enda lastele tutvustades lood miskit, mis on ühine teie mõlema lapsepõlvega. Klassikalistes muinasjuttudes sisaldub alati ka väike õpetlik osa, mille üle saate koos hiljem arutleda.

Kui soovid aga midagi uuenduslikumat, siis on raamat kaasaegsetelt autoritelt “Unised muinasjutud”, mis on spetsiaalselt selleks, et aidata lapsele uneliiva silma poetada.

… põnevaid detektiivilugusid

Kas sinu laps armastab juurelda erinevate sündmuste üle ja uurida neid sügavuti? Sellisel juhul meeldiks talle väga kuulda meisterdetektiiv Sherlock Holmes’i tegudest või hoopis Tommi Okulaari tegudest detektiivibüroos. Võib-olla mõtleb just sinu laps unenäomaailmas müsteeriumitele lahendused välja ja paneb aluse enda tulevasele detektiivikarjäärile.

Lugedes lapsele või koos lapsega enne magamaminekut raamatut tekitab sügavama ja rahulikuma une, sest aeglustub pulss ning päevased läbielamised ununevad.